Królestwo Riverstone
Lore:
Księstwo Riverstone to stary kraj, który w przeszłości składał się z Brytów, odłamu Dzikich, którzy zeszli z północy w poszukiwaniu lepszych warunków do życia oraz rdzennych Szkotów walczących między sobą o kontrolę nad lasem, oraz ziemię. Ta krwawa i brutalna wojna, toczyła się aż do wiosny roku 748 pwp. kiedy to na ziemie weszła Wielka Armia Spartan, podbijając osadę za osadą, aż jedynie wspólna grupa Brytów oraz Szkotów na stokach górskich stawiała opór.
Czasy okupacji trwały aż do roku 701 pwp. kiedy to armia Ludzi Lasu, tak nazwana przez Spartan, odbiła wszystkie ziemie i zmusiła okupantów do wycofania się na ziemie obecnego Finstervolku. Na tron postawiono pierwszego króla Riverstone'a, Wilhelma Walecznego, tworząc wracający do siły kraj, który szybko podbił wiele ziem, rozszerzając swoje granice wzdłuż prawie całej wschodniej strony Północnego Pasma Górskiego, ogłaszając się jako Imperium Brytońskie w roku 700 pwp.
Era Imperium trwała aż do roku 3 owp. kiedy to wojna na wszyskich frontach szła nie po myśli, a nagłe zagrożenie w postaci ,,Ciemności" skłoniło Brytyjczyków do nawiązania sojuszu z Finstervolkiem i przyjęcia stałej granicy, przesuwając zasoby z walki na rozwiązanie nowego problemu. Tak o to mimo nie otrzymania praw do korony przez Kościół Prawdziwej Wiary, ze względu na odrzucenie prośby o usunięcie Firbolgów z ich wioski, Księstwo Riverstone wróciło do rozmiarów z czasów okupacji. Natomaist władcy wciąż używają tytułu Cesarza (Emperor) mając nadzieję na odzyskanie zabranej przez Amitejczyków Korony Królewskiej oraz wrócienie do należytej im pozycji.
Demography and Population
Większość ras, które obecnie żyją w Księstwie, są ludzie, niziołkowie, krasnoludy, gnomy, półelfy oraz mała populacja Orków Szaroskórych przy wzgórzach. Pozostałe rasy, oprócz największej na kontynencie populacji Firblorgów, którzy otrzymali opiekę Korony, opuściły kraj kiedy w Finstervolku na północy rozpoczęło się prześladowanie magicznych ras.
Orkowie jak i Fibrolgowie mają własne osady, o których lokacji wiedzą członkowie Brytyjskiej Gildi Kupieckiej, którzy cenią sobie ten sekret bardzo mocno. Pozostała populacja kraju, skupia się w miastach, rzadko kiedy mieszkając poza nimi. Reszta ludu wywodzi się z Brytyjczyków chodź mała część bardziej barbarzyńskich mieszkańców gór wywodzi się z ludu Szkotów.
Territories
Księstwo Riverstone obejmuje ogromny Las Wichester, który jest przecinany przez liczne rzeki. Przez to wiele terenów poza miastami jest pokrytych błotem i bagnami. Na Północy kraj oddzielają Rzeki London (Nebelwasser) jak i York (Murmelmelodie), które stanowią granicę z Królestwem Finstervolk. Na Wschodzie kraj styka się wysokimi klifami z Morzem Północnym, przez co handel morski jest mocno utrudniony. Na Zachodzie znajduje się Pasmo Górskie Gargon'a, a od niego na Południu zaczyna się granica która najpierw idzie wzdłuż Rzeki Tay, przez nizinę Scotlandu, graniczącą z Księstwem Brumetal, rzekę York aż do wybrzeża granicząc z Królestwem Rumenia.
Agriculture & Industry
Księstwo przez posiadanie dużej ilości rzek i lasów, nie ma odpowiednich warunków do ogromnej uprawy roślin. Przez to gospodarka kraju opiera się na hodowli roślin gruntowych, polowaniu i uprawie roślin oraz handlu zbożem z Brumetal.
Natomiast produketem z którego Riverstone najbardziej słynie jest wyśmienite drewno oraz specjalny rodzaj wełny.

- Riverford - Stolica
- Stonehaven
- Waterford
- Brookshire
- Glenbridge
- Silvermere
- Thistlebrook
- Elmsworth
- Merthorpe
- Mistwood
- Korona, czyli król i królowa
- Obecny Król, Duncan Łaskawy Riverstone,
- Jego następcą jest Książe Koronny, Carol Riverstone
- Rada ministór złożona z zasłużonych szlachciów, generałów i uczonych,
- Szlachta, z ziemiami przydzielonymi przez Koronę pod ich opiekę,
Comments