Kult Přílivu

Proč nepáchnu na moře, když ho uctívám? Právě proto. Vím, co všchno za Damoniny dětičky tam žije.
— Kultista přílivu

Víra

Kultisté Přílivu jsou nějčastěji k nalezení v pobřežních oblastech, kvůli jejich silným vazbám na moře, ke kterému mají silný respekt. Ačkoli je Damona bohyní moří a jejich vrtošivých nálad, neplní to její následovníky klidem při pohybu na něm, většinou právě pravý opak - jelikož tráví životy při slaných vodách, znají jejich vrtochy a nástrahy. Věří, že pokud budou vody brát s dostatečným respektem a projevovat sílu vůle, smiluje se nad nimi Damona při pohybu v její říši - ten se ovšem pojí se striktními pravidly. Výprava na moře se vždy pojí s mnohými rituály a modlitbami. Málokdy vyplouvají na otevřená moře, jelikož ta vnímají jako to nejsvětější místo, kde nemají smrtelníci co dělat.

Vyznavači

Demografie

Mezi kultisty Přílivu lze najít všechny rasy, pohlaví i věkové kategorie - jelikož jejich náboženská praxe neklade obzvláště silné fyzické nároky (vyjma mořeplavectví, které většinu vyznavačů zanechá charakteristicky houževnatou) a následování kultu není nikterak materialisticky náročné, ba dokonce věřícími mírumilovně šířené, mají možnost se do kultu přidat takřka všichni, kdo se vyskytují v nějakém z jeho ohnisek.

Uctívání

Moře je vrtošivá milenka a z toho důvodu se většina rituálů, často pořádaná při menhirech v moři, většinou skládá ze vzdávání obětin vlnám. Tyto rituály se konají takřka denně, v závislosti na komunitě. Jsou často vázané na měsíční fáze a denní dobu, protože rituální místa jsou zpravidla pod přílivovou čarou a bývají v určitá časová okna plně zaplavena.

Vyznavači si dále upomínky na svou víru nosí všude s sebou - je běžnou praxí, aby se za pomoci starých technik z Černých břehů během rituálů i volného času tetovali po celém těle, zejména motivy vln a chapadel, připadajících krakenovi - jejich posvátné bestii. I podle těch jsou následovníci přílivu nejčastěji k rozeznání.

Kultura

Kultisté přílivu jsou ve svých komunitách hluboce cenění - nejenom že se traduje, že jsou schopni své okolí chránit před katastrofami moře a předvídat jeho chování, či jsou přeborníky ve sbírání darů moře, ale zároveň je jejich účast vysoce žádaná, takřka nezbytná, na námořních výpravách, v zájmu odpuzování bestií a nepříznivých vln, či vichrů. Je ovšem takřka nemožné sehnat následovníka Přílivu, který by byl ochoten vydat se na otevřené moře, doménu Damony.
Ve jménu jejich paní kultisté tyčí kamenné menhiry a monumenty v místech, která jsou periodicky zaplavována, jako mělčiny, či laguny. Je to zde, kde potom provádějí své rituály.


Komentáře

Please Login in order to comment!